Ubezpieczenie domu i mieszkania – zatroszcz się o swoje lokum już dziś i zagwarantuj sobie spokojne jutro
Masz mieszkanie lub dom? W wyniku nieprzewidzianych zdarzeń nieruchomość może w ciągu kilku chwil przemienić się z bezpiecznego azylu w źródło bolączek i trosk. Nie zawsze jesteś w stanie im zapobiec. Możesz jednak zabezpieczyć się przed ich skutkami, zawierając polisę, która pomoże zrekompensować poniesione straty. Skuteczną ochronę posiadanego mienia zapewni Ci odpowiednio dobrane ubezpieczenie nieruchomości. Skorzystaj z oferty Axioma i wybierz polisę, dzięki której zatroszczysz się o swoje lokum, a także to, co w nim posiadasz, i co jest dla Ciebie ważne.
Ubezpieczenie mieszkania i domu – uzyskaj skuteczną ochronę nieruchomości, która jeśli dojdzie do niespodziewanego zdarzenia pomoże zrekompensować poniesione straty
Zalanie, pożar, kradzież. To tylko wybrane zdarzenia losowe, które mogą przytrafić się każdemu. Ich skutki bywają opłakane, zwłaszcza dla domowego budżetu. Sfinansowanie napraw czy też zakup nowego wyposażenia może bowiem wydrenować oszczędności do cna. Gdyby jednak nieruchomość byłaby ubezpieczona, wówczas straty pokryłby ubezpieczyciel. To pokrzepiająca świadomość, zwłaszcza w obliczu poważnych incydentów, prawda?
Chcesz bez niepokoju patrzeć w przyszłość? Skorzystaj z oferty ubezpieczeń w Axioma. Nasi eksperci przedstawią Ci polisy ubezpieczeniowe, dzięki którym zabezpieczysz się finansowo przed szkodami powstałymi nie tylko na skutek zdarzeń losowych, ale również nieumyślnej winy lokatorów. Wystarczy, że wybierzesz ubezpieczenie domu i mieszkania, które najlepiej Ci odpowiada, i zawrzesz umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, a gdy dojdzie do zdarzenia, polisa pokryje jego skutki.
Jeśli jesteś właścicielem mieszkania lub domu, ochroną ubezpieczeniową możesz objąć zarówno całą nieruchomość, jak i jej poszczególne elementy, takie jak:
- pomieszczenia przynależne, np. piwnica, miejsce parkingowe, komórka lokatorska,
- ruchomości domowe (czyli wyposażenie mieszkania lub domu, takie jak: sprzęty RTV i AGD, meble, biżuteria). Mając ubezpieczenie ruchomości domowych, możesz liczyć na rekompensatę np. za uszkodzenie elektroniki na skutek przepięcia,
- mury i stałe elementy (glazura, podłogi, okna i drzwi).
Polisa na dom może dotyczyć różnej zabudowy, zarówno wolnostojącej, jak i bliźniaczej oraz szeregowej. Z kolei ubezpieczenie mieszkaniowe jest dostępne dla każdej kondygnacji, nawet piwnicy i poddasza.
Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje możliwość rozszerzenia podstawowej polisy. Dzięki temu możesz dostosować zakres ochrony do swoich potrzeb. Na przykład w ramach Assistance otrzymujesz pomoc hydraulika, elektryka lub innego fachowca. Jeśli powstała szkoda jest poważna i rozległa w skutkach, tzn. dom nie nadaje się do użytku w przypadku np. wybuchu gazu czy pożaru, usługi Assistance zapewniają transport mienia w bezpieczne miejsce, a dla osób poszkodowanych pobyt w hotelu do kilku dób.
Z kolei ubezpieczenie OC w życiu prywatnym pozwala finansowo zabezpieczyć szkody wyrządzone osobom trzecim i ich mieniu przez lokatorów ubezpieczonej nieruchomości, w tym także przez zwierzęta. To jeden z najczęściej wybieranych dodatków do polisy mieszkaniowej.
Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym może mieć różne rozszerzenia. Jednym z nich jest ubezpieczenie OC najemcy. Obejmuje ono szkody, które lokator może wyrządzić przypadkowo w trakcie wykonywania codziennych czynności w życiu prywatnym.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej działa nie tylko w lokalu mieszkalnym, ale również poza nim, np. podczas wyprowadzania psa na spacer, jazdy na rowerze, zakupów w sklepie, kiedy może dojść do zdarzenia, podczas którego mienie osób trzecich ulegnie uszkodzeniu. Mowa tutaj np. o wypadku drogowym, gdzie pies w pogoni za kotem niespodziewanie wbiegnie pod koła samochodu i spowoduje kolizję kierowcy, który nagle zahamuje na drodze, uderzając w inny samochód.
Zdarzyło się również naszym klientom podczas jazdy na rowerze przerysować niechcący lakier zaparkowanego samochodu, a w sklepie przez nieuwagę zrzucić towar stojący na półce, trwale go uszkadzając. Odpowiedzią na wyrządzone szkody była wówczas polisa OC, która pokryła straty.
Co daje ubezpieczenie mieszkania i domu w Axioma?
Ubezpieczenie nieruchomości pozwala zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami różnych incydentów. Odpowiednio dobrana ochrona zadziała nie tylko w przypadku zdarzeń losowych, ale i szkód powstałych w wyniku nieumyślnej winy mieszkańców. Na własną rękę trudno oszacować adekwatny zakres ochrony ubezpieczeniowej. Lepiej więc zdać się na wiedzę i doświadczenie ekspertów. Dlaczego jeszcze warto wybrać zespół Axioma? Dzięki nam:
1) Troszczysz się o to, co najcenniejsze. Nieruchomość i znajdujące się w niej wyposażenie często stanowią dorobek całego życia. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie mieszkania i domu pozwoli Ci zabezpieczyć finansowo zgromadzony majątek nawet przed tak abstrakcyjnymi zagrożeniami jak upadek statku powietrznego.
Ubezpieczenie nieruchomości obejmuje różne zdarzenia losowe – pożar, powódź, trzęsienie ziemi czy też huragan. To, czy są one kwalifikowane jako ryzyka podstawowe czy też dodatkowe (wykupywane osobno), zależy od oferty. Dlatego zanim kupisz ubezpieczenie domu i mieszkania, uważnie przeanalizuj zakres ochrony. Zastanów się też nad swoimi potrzebami.
2) Oszczędzasz czas i pieniądze. Żeby znaleźć ubezpieczenie domu i mieszkania, nie musisz na własną rękę analizować ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Nasi eksperci zrobią to za Ciebie, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu. W Axioma ograniczyliśmy do minimum formalności związane z zakupem polisy mieszkaniowej. Możesz ją zawrzeć nawet bez wychodzenia z domu. Chociaż ubezpieczenie mieszkania online może wydawać się skomplikowane, w rzeczywistości jest proste i bezpieczne.
Interesuje Cię tanie ubezpieczenie mieszkania? Uszeregujemy oferty według kryterium ceny, co ułatwi Ci wybór polisy, która obejmie nieruchomość podstawową ochroną ubezpieczeniową, a przy okazji nie zrujnuje domowego budżetu. Pamiętaj, to ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu, zależy od wielu czynników, w tym od sumy ubezpieczenia, rodzaju nieruchomości czy też zakresu ochrony. Niska cena może okazać się jedynie pozorną oszczędnością, jeśli w ogólnych warunkach ubezpieczenia będzie sporo wyłączeń.
3) Otrzymujesz wsparcie ekspertów. Nasi eksperci nie tylko przedstawią Ci dostępne i adekwatne do potrzeb ubezpieczenia mieszkania lub domu, ale również przeprowadzą Cię przez procedurę zawierania polisy. Możesz liczyć na naszą pomoc także w sytuacjach kryzysowych. Gdy doświadczysz szkody, wesprzemy Cię w jej likwidacji.
Pamiętaj, każde ubezpieczenie domu i mieszkania ma swoje ograniczenia. Dlatego zanim zawrzesz polisę, uważnie ją przeczytaj. Dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki, kiedy to ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje wyrządzonej szkody. W Axioma nie tylko zaprezentujemy Ci dostępne na rynku produkty, ale również dokładnie przeanalizujemy informacje zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jeśli polisa mieszkaniowa nie będzie spełniać Twoich minimalnych wymogów, odrzucimy ją lub przedstawimy jej możliwe rozszerzenia.
Ubezpieczenie domu lub mieszkania w budowie – dla kogo? Co obejmuje?
Możesz chronić swój dom od pierwszej cegły – gdy tylko marzenie o własnych czterech ścianach zacznie stawać się rzeczywistością. Budowa, przebudowa, rozbudowa, nadbudowa – w trakcie każdej z tych czynności możesz zabezpieczyć budynki znajdujące się na Twojej posesji, a także materiały budowlane, instalacyjne, elektryczne i narzędzia przed nieoczekiwanymi wydarzeniami wynikającymi z warunków atmosferycznych bądź działania osób trzecich (np. kradzież z włamaniem).
Zawarcie umowy ubezpieczenia nieruchomości w budowie, przebudowie, rozbudowie lub nadbudowie jest możliwe już na etapie pierwszych robót budowlanych. Choć zakres ochrony oferowanej przez polisę wydaje się szeroki, że istnieją zdarzenia losowe i okoliczności, w których wypłata odszkodowania nie będzie możliwa. Na przykład, część towarzystw ubezpieczeniowych wyłącza szkody wyrządzone z winy ekipy budowlanej. I w tym przypadku odsyłamy do ogólnych warunków ubezpieczenia, gdzie są zawarte wszystkie wyłączenia.
Dla kogo ubezpieczenie domu i mieszkania w budowie będzie odpowiednie?
Właściciel budynku w budowie, przebudowie lub rozbudowie, który pragnie zabezpieczyć się finansowo przed nieoczekiwanymi komplikacjami
Zakres ubezpieczenia domu i mieszkania w budowie
Ubezpieczenie na wypadek uderzenia pioruna, silnego wiatru, gradu, zalania, deszczu nawalnego, trzęsienia, obsunięcia lub zapadnięcia się ziemi, lawiny, naporu śniegu
Ubezpieczenie na wypadek pożaru, przepięcia, eksplozji, implozji
Ubezpieczenie na wypadek uderzenia lub upadku statku powietrznego lub pojazdu mechanicznego
Ubezpieczenie na wypadek dymu i sadzy, uszkodzenia falą dźwiękową, upadku drzew i masztów
Ubezpieczenie może obejmować stałe elementy domu i ruchomości w budowanej nieruchomości
Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku, jeśli nieruchomość jest w stanie surowym zamkniętym
Ubezpieczenie od aktów wandalizmu
Możliwość wykupienia polisy ALL RISK obejmującej każde zdarzenie – poza jasno określonymi wykluczeniami
Ubezpieczenia domu i mieszkania w budowie
Pokrywa szkody wyrządzone przez wandali oraz koszty skradzionych/zniszczonych materiałów budowlanych i narzędzi
Chroni przed finansową stratą spowodowaną incydentalnym uszkodzeniem elementów stałych (fundamentów, podłóg, okien itd.) oraz elementów ruchomych (np. armatura, sprzęt AGD trzymane we wnętrzu)
Pokrywa koszty poszukiwania miejsca awarii instalacji i jej usunięcia
Jako wariant – możliwe ubezpieczenie budowli i małej architektury na posesji
Ważne
Warto sprawdzić, w jaki sposób ubezpieczyciel różnicuje zakres ochrony według stanu budynku (stan surowy zamknięty / surowy otwarty)
Ubezpieczenie domu lub mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych
Ubezpieczenie domu czy mieszkania nie jest obowiązkowe, o ile nie jest to zakup na kredyt. Banki traktują ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych jako formalny wymóg zawarcia umowy kredytowej.
Zabezpieczenie majątku jest bardzo istotne. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie, wiedząc, że w razie zdarzenia losowego, dostaniesz odszkodowanie, które możesz przeznaczyć np. na remont uszkodzonych pomieszczeń.
Na wysokość ceny ubezpieczenia mają wpływ czynniki takie jak: lokalizacja nieruchomości, rodzaj nieruchomości (dom/mieszkanie), rok budowy oraz stan budynku, konstrukcja budynku (np. drewno/cegła), forma własności (najem, wynajem, własność, spółdzielcze), ewentualna prowadzona w nim działalność (ma znaczenie jaka), kondygnacja – w przypadku mieszkania, metraż, Ilość zabezpieczeń antykradzieżowych, historia ubezpieczenia (liczba zgłoszonych szkód) czy też suma ubezpieczenia.
Dla kogo ubezpieczenie domu lub mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych będzie odpowiednie?
Właściciel domu
Właściciel mieszkania
Zakres ubezpieczenia domu lub mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych
Ubezpiecza nieruchomość (mury + elementy stałe) na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych takich jak: np. zalanie, grad, deszcz nawalny
Zabezpiecza ruchomości domowe od powyższych ryzyk
Opcjonalnie – możliwość włączenia ochrony nieruchomości i ruchomości także od kradzieży z włamaniem i aktów wandalizmu oraz innych nieoczekiwanych zdarzeń takich jak np.: pękania mrozowe, zalanie topniejącą masą śniegu, upadek drzew i masztów, przepięcia, terroryzm, katastrofa budowlana
Zalety ubezpieczenia domu lub mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych
Ochrona przed finansowymi skutkami wpływu zdarzeń losowych na nieruchomość i znajdujące się w jej wnętrzu ruchomości domowe
Zabezpieczenie umowy kredytowej z bankiem
Możliwość rozbudowania polisy o liczne ubezpieczenia dodatkowe – ASSISTANCE mieszkaniowe, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie na wypadek powodzi, ubezpieczenie od stłuczenia przedmiotów szklanych, ubezpieczenie elementów posesji np. garażu, altany itd.
Możliwość wykupienia polisy ALL RISK (od wszystkich ryzyk, poza wyraźnymi wykluczeniami)
Ważne
Warto zwrócić uwagę czy wedle umowy ubezpieczyciel ponosi także odpowiedzialność za szkody powstałe w następstwie akcji ratowniczej – to z jednej strony zawsze duży koszt, z drugiej nieoceniona pomoc w przypadku wystąpienia szkody.
Ubezpieczenie mieszkania lub domu od kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu
Jeśli polisa ubezpieczeniowa mieszkania lub domu nie została rozbudowana o ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu, które pokryje koszt wybitej przez chuliganów szyby, likwidacji graffiti ze ścian i okien domu, zapewni zwrot za skradzione z domu przedmioty.
Dla kogo ubezpieczenie mieszkania lub domu od kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu będzie odpowiednie?
Właściciel domu / mieszkania chcący zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, rabunkiem, aktami wandalizmu
Osoby posiadające polisę mieszkaniową bez ubezpieczenia od kradzieży, rabunku i wandalizmu
Zakres ubezpieczenia mieszkania lub domu od kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu
Szkody związane z kradzieżą z włamaniem
Usunięcie skutków dewastacji towarzyszącej zazwyczaj kradzieży z włamaniem
Pokrycie kosztów związanych z aktami wandalizmu
Usunięcie zniszczeń spowodowanych przez graffiti
Zalety ubezpieczenia mieszkania lub domu od kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu
Ochrona przed umyślnym, bezprawnym zniszczeniem lub uszkodzeniem ubezpieczonej nieruchomości oraz ruchomości domowych przez osoby trzecie
Zniszczenie może dotyczyć zarówno mienia ruchomego znajdującego się w domu, jak i kolektorów słonecznych czy też nagrobków
Ważne
W przypadku stwierdzenia kradzieży z włamaniem, dewastacji czy też rabunku zawsze należy zadzwonić na Policję pod numer alarmowy 112 lub 997.
Jeśli to możliwe, w miejscu kradzieży lub dewastacji nie należy dokonywać żadnych zmian do czasu przybycia policji, Wyjątek stanowi zabezpieczenie mienia przed powiększaniem się rozmiarów szkody. Warto wykonać dokumentację zdjęciową stanu zastanego po szkodzie i pokazać ją ubezpieczycielowi, zgłaszając zdarzenie.
W przypadku uszkodzenia okien lub drzwi podczas włamania trzeba zadbać o zabezpieczenie nieruchomości przed czynnikami atmosferycznymi, jak również postronnymi osobami, które mogłyby wejść do lokalu. Po włamaniu niezbędna jest najczęściej wizyta szklarza i ślusarza – koszt ich usług również może pokryć polisa ubezpieczeniowa.
Ubezpieczenie mieszkania lub domu od wszystkich ryzyk (ALL RISK)
Patrząc z bezpiecznej pozycji, często nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co przyniesie nam przyszłość. By czuć się bezpieczniej, zamiast wybierać ryzyka nazwane, można wykupić inny sposób ochrony. ALL RISK to polisa dająca najszerszy możliwy zakres ochrony. Zawarcie takiej polisy oznacza, że otrzymamy pomoc finansową w każdym przypadku, poza jasno określonymi wyłączeniami zawartymi w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Pamiętaj, im większy zakres ochrony i wyższa suma ubezpieczenia, tym więcej będzie Cię kosztować polisa mieszkaniowa. Jeśli nie chcesz przepłacić, uważnie dopasuj ubezpieczenie nieruchomości do swoich potrzeb.
Dla kogo ubezpieczenie nieruchomości od wszystkich ryzyk?
Właściciel domu/mieszkania chcący zabezpieczyć się przed możliwie dużą liczbą ryzyk, zdarzeń losowych, w tym takich, których nie jest w stanie nazwać i przewidzieć, a powodujących uszczerbek w dobrach majątkowych lub osobistych.
Zakres ubezpieczenia
Wszystkie zagrożenia/zdarzenia losowe, które są przypadkowe, przyszłe i niepewne, powodują powstanie szkody, poza tymi, które zostały zaznaczone jako wyłączenia odpowiedzialności.
Zalety ubezpieczenia nieruchomości od wszystkich ryzyk
Najszersza możliwa ochrona
Chroni przed nieprzewidzianymi zdarzeniami
Jeśli ubezpieczyciel chce się uchylić od odpowiedzialności, musi udowodnić, że ma do tego prawo
Ważne
Najważniejsze w przypadku polis ALL RISK jest poznanie ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU) i przestrzeganie zawartych w niej mniej oczywistych wyłączeń, takich jak np. brak przeglądów technicznych i okresowych, nienależyta konserwacja urządzeń i instalacji, czy np. samowola budowlana, szkoda umyślna.
Kontakt w sprawie ubezpieczenia domu lub mieszkania
Elżbieta Dyhdalewicz
Elżbieta Dyhdalewicz
Specjalizacja:
ubezpieczenia indywidualne, firmowe, korporacyjne, finansowe, ochronne życia i zdrowia
Roksana Daniluk
Roksana Daniluk
Specjalizacja:
ubezpieczenia firmowe, komunikacyjne, majątkowe, korporacyjne
Katarzyna Domagała
Katarzyna Domagała
Specjalizacja:
ubezpieczenia na życie, firmowe, komunikacyjne, majątkowe, korporacyjne
Urszula Wiącek-Kenig
Urszula Wiącek-Kenig
Specjalizacja:
ubezpieczenia firmowe, komunikacyjne, majątkowe, korporacyjne
Marzena Bagińska
Marzena Bagińska
Specjalizacja:
ubezpieczenia firmowe, komunikacyjne, majątkowe, korporacyjne
Przemysław Kaleta
Przemysław Kaleta
Specjalizacja:
ubezpieczenia firmowe, komunikacyjne, majątkowe, korporacyjne
Adrian Magnor
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu mieszkania lub domu? Garść przydatnych informacji
Jaki jest koszt ubezpieczenia mieszkania i domu?
Podstawową ochronę ubezpieczeniową otrzymasz, płacąc już kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli jednak zależy Ci na szerokiej ochronie mienia, musisz liczyć się z wyższymi kosztami. Przy ustalaniu wysokości składki, pod uwagę bierze się wiele zmiennych – nie tylko zakres ochrony, ale również sumę ubezpieczenia, rodzaj i wartość nieruchomości, stan i parametry obiektu (cechy, wielkość, umiejscowienie), a nawet częstotliwość opłacania zobowiązania.
Czy jest obowiązek ubezpieczenia mieszkania lub domu?
Polskie prawo nie narzuca obowiązku zakupu ubezpieczenia na dom czy mieszkanie. Istnieją jednak dwa odstępstwa od tej zasady. Jakie?
- Ubezpieczenie majątkowe dla zabudowań gospodarstwa rolnego, którego powierzchnia przekracza 1 hektar
- Ubezpieczenie nieruchomości objętej hipoteką
Co obejmuje ubezpieczenie na mieszkanie lub dom?
Ubezpieczenie mieszkania lub domu może obejmować budynek lub mieszkanie, jego mury, dach, stałe elementy (np. okna, drzwi, podłogi, armaturę sanitarna, urządzenia techniczne, zabudowane meble i sprzęt AGD) i ruchomości domowe (np. meble, wyposażenie, sprzęt elektroniczny i sportowy, odzież i przedmioty osobistego użytku, zwierzęta domowe), a także obiekty znajdujące się zarówno na posesji (garaż, altana, budynek gospodarczy), jak i poza nią (domek letniskowy, nagrobek). Dodatkowo do polisy mieszkaniowej możesz dołączyć ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, NNW czy też Assistance.
Jeśli chodzi o zakres ochrony, ubezpieczenie domu i mieszkania może obejmować nawet kilkadziesiąt zdarzeń. Pakiet podstawowy gwarantuje rekompensatę finansową w przypadku szkód wyrządzonych przez m.in. pożar, zalanie, grad, upadek drzew, trzęsienie ziemi, huragan, uderzenie pojazdu w budynek czy też upadek statku powietrznego. Pakiet rozszerzony obejmuje dodatkowo m.in. powódź, przepięcie, kradzież czy też wandalizm.
Co ważne, każde towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie ustala, jakie zdarzenia losowe kwalifikują się do pakietu podstawowego, a jakie do rozszerzonego. Dlatego warto dobrze przeanalizować dostępne na rynku oferty, by nie przepłacać za ochronę ubezpieczeniową.
Czego nie obejmuje ubezpieczenie domu i mieszkania?
Pamiętaj, z uwagi na karencję i wyłączenia ubezpieczenie nieruchomości nie zawsze będzie działać. Dlatego konieczna jest wnikliwa lektura ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU), które zawierają pełną listę wyłączeń. Oto przykładowe zdarzenia, których ubezpieczenie mieszkania i domu może nie obejmować:
- zalanie, gdy lokator pozostawił otwarte okna dachowe, przez które woda opadowa dostała się do środka,
- kradzież przedmiotów z niezabudowanego balkonu lub tarasu,
- lokator uderzył samochodem we własną bramę garażową
- szkody w domu niezamieszkałym (pustostan).
Chcesz ubezpieczyć mieszkanie lub dom? Potrzebujesz podstawowej polisy, a może chcesz objąć nieruchomość możliwie najszerszą ochroną ubezpieczeniową? A może obawiasz się zawiłej procedury związanej z ubezpieczeniem nieruchomości? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dostępne na rynku produkty, dopasowując zakres ochrony do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu oszczędzisz czas i pieniądze, a zamiast szukać idealnego ubezpieczenia nieruchomości, skupisz się na tym, co najważniejsze. Otrzymasz też opiekę posprzedażową w przypadku wystąpienia zdarzenia i pomocy w zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela.